© Ad-Libri. Používá technologii služby Blogger.

Kontakt

Archiv

23. 7. 2014

Letní plánování


Zdravím vás lidičky, určitě si užíváte letní čas stejně jako já (tedy nesedíte doma jako já a nesníte o tom, co všechno byste rádi dělali). Dnes jsem trávila dopoledne s džusem v ruce u televize, ve které hrála pohádka Hotel Transylvánie. Nevím, kolik z vás tuto rodinnou pohádkovou komedii zná, nicméně za sebe musím říct, že je to ta nejlepší pohádka, jakou jsem z těch moderních měla možnost vidět. No a po shlédnutí pohádky jsem tak přemýšlela, kam se zatím ubírají moje krůčky, a odtajním vám něco ze svých plánů, které by se měly uskutečnit do konce srpna. Není jich moc, ale jsou to všechno takové "srdcovky".Srdcem dobrovolnice, s láskou k lidem
Již několikrát jsem se tady zmiňovala, neřkuli detailně popisovala, jak jem neúspěšná při hledání brigády, protože hold mám v sobě dost slušnosti a ohleduplnosti vůči ostatním lidem, a tedy nechci pracovat jako vymývač mozků, vnucovatel hypoték a "výhodných" pojištění a úvěrů a další nesmyslné práce, za které bych sice dostala hezké peníze, ale neměla bych na to žaludek.


Takže jsem se rozhodla investovat svůj volný čas do pomoci ostatním, a hodlám se stát dobrovolnicí. Protože ale moje cestování stojí dost peněz, protože jsem zašitá v malé vesničce (takže nějaká Adra nepřipadá v úvahu), napsala jsem do naší místní nemocnice. A ono světe div se, zrovna mají o dobrovolníky nouzi a potřebovali by někoho, kdo by dělal společnost pacientům a dětem, kterým je takhle v létě smutno (přeci jen je doba dovolených, takže lidi v nemocnicích jsou často sami delší dobu a cítí se osamělí).
Čekám jen, až se hlavní vedoucí tohoto "projektu" vrátí z dovolené, budu pozvána na školení, vyberu si činnosti, které bych chtěla dělat (já osobně bych tedy ráda byla s dětmi nebo si povídala individuálně s nějakým dospělým :)), a půjdu do toho naplno. Momentálně už vymýšlím aktivity pro děti.
Našla jsem konečně něco, co dává smysl, a já ani nelituju toho, že si nenašetřím na nové boty nebo oblečení. Už se nemůžu dočkat pacientů a krásných chvil s nimi :)

S bratrancem zpátky do dětských let
Příští pondělí si s mámou přivezeme dvouletého syna její sestry, tedy mého bratrance jménem Adam. Dlouho jsme s ním nebyli, a protože bydlíme v přírodě, kde je spousta zvířátek, nebude se chlapec vůbec nudit. :) A ještě si uděláme výlet do ZOO, takže to bude parádní výlet o pár let zpátky, a v ostravské ZOO jsem nebyla už léta :). A bonusem pro Adámka bude, že si pročistí plíce tady na horském vzduchu, tráví čas jen ve městě, takže mu to prospěje. :)
Bude u nás celý týden, takže o zábavu bude postaráno, a já jakožto milovnice dětí se jej nemůžu dočkat! :)

Osvěžení v Berchtesgadenu
S přítelem odjíždíme 3.8. na dovolenou do německého Berchtesgadenu. Měli jsme v plánu moře, ale shodli jsme se na tom, že si nechceme týden jenom válet a smažit těla na plážích, přičemž to "okořeníme" návštěvou místních památek (kterých stejně moc u moře není, a když už, tak jejich návštěva je na chvíli /omlouvám se těm, kteří mají jiný názor/) nebo sexem na pláži či na útesu. Nějak nás to k moři netáhne, máme rádi čerstvý vzduch, hory, lesy, přírodu, a klid. Takže volba padla na Berchtesgaden.
Nemůžu se dočkat výstupu na Watzmann, krásného jezera Königsee a dalších přírodních krás, samozřejmě nesmí chybět vodopády. A taky solné doly a procházka po místních vesničkách, proslulými svými pasáky obrovských stád krav. Pro mě nádherný sen, který se mi brzy splní, tahle dovolená.
Navíc to bude po dvou letech konečně doba, kdy budeme s přítelem delší dobu spolu, "láskujeme" na dálku, takže jsme spolu 1x do měsíce na čtyři dny. A teď konečně spolu strávíme krásných deset dní, protože se k němu chystám už prvního srpna. A jelikož dnes, 23. července, máme dvouleté výročí, na dovolené to oslavíme :). 
Nemůžu se téhle dovolené dočkat, a zaručeně to bude nejlepší zážitek letošního léta. :) Hned jak se vrátím, bude blog zaplaven vlnou fotek, krásných přívlastků a zážitků :).


* * * * *

Tak, tolik k mým plánům. Samozřejmě o všem budu informovat, psát, obtěžovat a další krásné věci :D. 
Užívejte si léta, dovolených, sluníčka, deště (miluju běhání v dešti mimochodem), dětí (které mají volno a přidělávají rodičům vrásky mnohem rychleji, než ve školním roce) a smějte se :).

A děkuji vám za milé a úsměvné komentáře k článku Tajemství pánských e-zinů, dokonce mi chodí e-maily s žádostí o odkazy či další hlášky, tak snad se tady něco brzy objeví v podobném duchu :). Nečekala jsem takovou vlnu ohlasu, ještě jednou děkuji. 

Mějte se krásně,
Andrea


Zdroj obrázku: fithb.cz

6 komentářů

Erička středa, července 23, 2014

Máš krásné plány :) Tak ať se ti vydaří :) A užij si to všechno :) Na fotky se přijdu podívat :)

Lukáš čtvrtek, července 24, 2014

á tak to má být - plány plány na "zítřek" :) a dál

Andrea A čtvrtek, července 24, 2014

Bez plánů by můj život postrádal smysl a utápěla bych se v depresích :D

Boudicca neděle, července 27, 2014

Máš můj obdiv za dobrovolnictví, je neskutečně chválihodné jenom se k něčemu podobnému odhodlat. Vzala sis na bedra těžký úkol, tak držím palce, ať to zvládneš. Zrovna z nemocnic na mě jde hrůza už z dálky :D
Dovolená v Německu se mi moc líbí, musí tam být hezky. Taky preferuji spíše courání po památkách a po přírodě, nicméně zrovna to Německo mě zatím míjí...

alfalfa pondělí, července 28, 2014

Moc milý článok. Máš naozaj krásne plány na leto, veľmi ti prajem, aby ti každý jeden krásne vyšiel :) Užívaj si leto!

Yasminn sobota, srpna 16, 2014

Zrovna dnes jsem měla v plánu pustit si nějakou pohádku a nevěděla jsem jakou, tak děkuji za inspiraci. :) Jinak, má nejoblíbenější je Na vlásku. Lociku jsem milovala odmalička a tohle zpracování je fakt pěkný.
Nápad stát se dobrovolnicí je skvělý, také jsme uvažovala o nemocnici, ale právě kvůli tomu dojíždění jsem to zavrhla. Navíc trpím sociální fobií, takže bych pacienty asi moc nerozveselila :)
Tak zatím "jen" chodím venčit psy do útulku - já psy vážně miluju ... A chci se zapojit do projektu Dopisování s vězni.
Jinak držím palce, ať vše vyjde, tedy hlavně to stěhování. A časem snad i ta brigáda :)

(P.S. Vím, že článek je starší, tak nevím, jestli se něco nezměnilo :) )

Okomentovat

Děkuji Vám za každý názor, připomínku či nápad :)