© Ad-Libri. Používá technologii služby Blogger.

Kontakt

Archiv

11. 4. 2016

Na dně podle mužů

Víte, já se nad tím už dlouhou dobu nepozastavuju, považuji to za promarněný boj s něčím, co stvořila příroda. Ale sakra chlapi! To musíte vracet zpátky všechno, kde na dně zůstala aspoň troška, která je dle vašeho názoru ještě k užitku?!

Nerozumím tomu, proč to muži dělají. Přisuzovala jsem to lenosti. Ale poté jsem to začala považovat za naprosto přirozenou součást mužova života. Čímž nechci tvrdit, že ženy to nedělají (nicméně takové informace nemám).

Je až s podivem, kolik toho doma takhle nacházím. Když ráno vylezu z postele, chci si udělat cereálie, celá rozespalá se sehnu do lednice pro mléko, a vytáhnu krabici, kde zbyly asi čtyři kapky. S nadávkami a ulepenýma očima proklínám boha, co mi to dělá, jestli jsem jako něco provedla.

Když už si tedy obstarám novou, plnou krabici od mléka, tak hmátnu po celeáliích, a vytáhnu podezřele lehký sáček, na jehož dně se třpytí samotné dno. Vzácně bývá pokryté asi sedmi zrníčky, a když mám štěstí, najdu tam ještě jogurtovou směsku. 

A když mám žížeň, a hledám lahev, ve které mám rozdělanou vodu s ..... (doplňte podle své chuti), zjišťuji, že dohlédnu opět až na dno, kde se třpytí asi centimetr tekutiny.

Samotnou metu celé této pyramidy už tvoří jen jedna jediná tabletka v platíčku od léků na alergii, bolest hlavy nebo doplňků stravy. A jelikož já kupuji potřebné věci do domácnosti tehdy, když je nevidím, je strašný, když ty krabičky pořád leží v šuplíku, ale jsou prázdné, a já ve chvílích nouze a utrpení nemám po čem sáhnout.

Pořád na tom ale nejsem tak špatně, můj muž mi aspoň, jak vidíte, něco nechá. Moje známá má muže, který má již své pravidlo, že naprosto prázdná krabice od mléka patří zpět do lednice.

A brát tohle s nadsázkou je těžší, než křičet na celé kolo, ale já to dokázala!

Políbení posílám těm mužům, kteří na dně nic nenechávají. A těm ženám, které to buď trpělivě tolerují, nebo své muže změnily.

Andy

2 komentářů

philosoraptorka pondělí, dubna 11, 2016

Taky někdy vracím v zásadě prázdné obaly na místo. A jsem žena. Jen málo zvyků se dá rozdělit na "můžské" a "ženské".

Bichlička neděle, dubna 24, 2016

Nic si z toho nedělej - můj muž zase zásadně nic nevrací na svoje místo, takže ráno jdu do ledničky pro mléko, hrabu, hrabu a mléko nikde - nakonec ho najdu za rychlovarnou konvicí, kam si ho ráno odložil a ponechal. Cereálie pravidelně schovává po různých místech, podle toho, kde zrovna snídá nebo kam si zrovna jde hledat ponožky :D a nejlepší je, když si jdu pro čaj, otevřu skříňku a vypadají na mě kakao, instantní polévka, čokolády, prášek do pečiva a med, protože můj akční muž měl zase záchvat úklidu, a tak vše narval do jedné skříňky :D

Okomentovat

Děkuji Vám za každý názor, připomínku či nápad :)