Jako host v nakladatelství Host

Zdravím Vás,

určitě jste si užili náležitě víkend (já měla včera přijímačky a definitivně opouštím tuto planetu, na shledanou) a pokud je někdo z Vás maturantem, určitě si říkáte: "Už ať jsou ty zbývající dva měsíce za mnou." Jo jo, já si to říkám taky. Nemůžu se dočkat! A když se na mě ještě bude usmívat kolonka s nápisem "Přijat/a ke studiu", budu ten nejšťastnější člověk na světě. Ale dost o myšlení maturantově.

Minulý týden (v pondělí?) jsem psala e-mail pár nakladatelstvím, jestli by náhodou nechtěla přijmout mou spolupráci v oblasti recenzování. Nešlo o vnucování se či sebechválu (všichni známe motivační dopisy že, tam má člověk najednou nadpřirozené schopnosti a dokonale ovládá psychologii, je empatický, naslouchavý, a ještě časově flexibilní, no olala), ale o představení mého způsobu recenzování, co je mým cílem apod. Napsala jsem třem nakladatelstvím, a hned druhý den po odeslání mé zprávy se mi ozvala dvě.

První z nich - nakladatelství Galatea - mě požádalo o zaslání odkazů na mé recenze,jelikož je má zpráva zaujala a rádi by si mě tzv. "omrkli". Takže jsem jim poslala, oč žádali, a nyní už jen čekám na závěrečné rozhodnutí. Jestli tedy vůbec ještě odpoví.


Druhé nakladatelství - Host, mi taktéž odpovědělo brzy (myslím že do dvou dnů) s tím, že nové recenzenty nepřijímají, ale jelikož jsem je zaujala, rádi by redaktoři viděli nějakou mou recenzi. Odkazy odeslány, pár minut čekání. Recenze se zalíbily, a už to jelo jako po másle. V den, kdy jsem paní redaktorce psala, jsme se zrovna "chytly" ve stejnou dobu na síti, takže odpovědi na e-maily chodily v prodlevách přibližně pěti minut. Zeptala jsem se ještě na pár drobností, jako jsou podmínky, doba napsání recenze od doručení knihy apod. Jelikož ale knižní tituly budu dostávat v PDF formátu, budu si pečlivě vybírat ty, které nechci ve fyzické podobě. Přeci jen, kniha je kniha. Vůně, ten pocit, že mi leží v rukách, a já se jí můžu kochat v polici... No dost už.


Čtěte, hodně se dozvíte.


Myslím si, že je fajn vědět, že má práce není zbytečná. Navíc, když někdo umí ocenit mou lásku a závislost ke knihám, je to hezký pocit. A zdokonalování se v psaní recenzí, no kdo by takové plusy nechtěl. :) A to by se mělo týkat všech koníčků lidí. Literatuře a četbě jsem propadla, proto taky vedu tento blog, proto navštěvuji knihovnu, i když vůbec nemusím, proto se ráda účastním literárních soutěží (já jakožto tvořivý "pisatel" ráda slyším kritiku a názory na mé práce, protože pořád je co zlepšovat), proto bych se ráda ještě více účastnila literárních akcí.A proti menším knižním projektům taky nic nemám. A akce, které si stanovily za cíl přivést dnešní mládež zpět k četbě, mají mou plnou podporu. Knihy jsou něco, na co by se nemělo zapomínat. Kde jinde můžeme najít takřka celé životy a myšlenky autorů, kteří už tady nejsou? Z knih se dá leccos vyčíst (kromě obsahu a zápletky), jen je třeba to vzít do hloubky.


A co Vy? Máte koníček, který zašel ještě dál? Nebo rovnou vedete nějaký projekt?


Zdoje obrázků:. kasspd.sk

Ad-Libri

1 komentář:

  1. Moc děkuji za návštěvu blogu a milý komentář :)
    Tvůj skvělý článek mě taky zaujal a držím palce. Napadá mě, že tou VŠ jsi evidentně myslela žurnalistiku - UK? :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za každý názor, připomínku či nápad :)